Automobilizačné techniky
Automobilizačné techniky
Automobilizačné techniky
Automobilizačné techniky

AUTOMOBILIZAČNÉ TECHNIKY

Žiaľ mnoho ľudí svoje telo príliš nevníma. Nič nebolí, neťahá, neobmedzuje, svoju pozornosť na neho zamerajú akurát pri obliekaní alebo pri umývaní. Automaticky očakávajú, že bude v pohode, v dobrej kondícii a vždy použiteľné. Niekedy nám naše telo aj vysiela prvé signály, chce nás upozorniť, že niečo nie je v poriadku, ale buď tomu nevenujeme pozornosť, nemáme čas, alebo si povieme, že veď to nejako prejde…

Aby sme mohli dobre fungovať

treba sa o svoje telo starať, a to nielen vtedy, keď už začne niečo prekážať, niečo nezvládne, alebo dokonca začne bolieť. Ako vo všetkom, tak aj v správnej životospráve je najlepšia prevencia. Nejde len o správne stravovanie, ako často pod pojmom „životospráva“ chápeme, ale ide o harmonické zladenie celého nášho života, našich aktivít, či už fyzických alebo psychických, harmonizáciu nášho vnútorného, ale aj vonkajšieho prostredia, správne vyváženie aktivity a relaxu…

Je to vcelku jednoduché

pri mnohých problémoch, ktoré nás trápia, si dokážeme pomôcť sami a to správnou prácou so svojim telom.

Na našich individuálnych stretnutiach (iba pre 1 osobu)

sa formou konzultačných hodín naučíme, ako sami, cielene a vedome môžeme pracovať so svojim telom, aby sme ho zmobilizovali, naštartovali jeho sily a tým ho udržali v dobrej kondícii. Ide o jednoduché činnosti, ktoré zvládne takmer každý, stačí tomu venovať naozaj málo, napríklad pár minút ráno sa ešte v posteli ponaťahovať a tak naštartovať nový deň, alebo v práci počas dlhého sedenia za PC uľaviť svojmu telu krátkou rozcvičkou, alebo večer doma pri sledovaní TV pomasírovať svoje unavené nohy. Naše telo sa nám za to poďakuje tým, že nám bude dobre slúžiť, veď často krát po ňom žiadame veľa, tak mu na oplátku dajme niečo málo… alebo pre seba urobme niečo len tak, pre radosť.

Automobilizačné techniky – čomu sa môžeme venovať?

Ako sám sebe pomôcť automasážou

Automasáž má jednu výhodu – môžeme ju aplikovať hocikde sami na sebe – doma, v aute, na porade, za kancelárskym stolom… a to vždy, keď sa cítime stuhnutí, napätí, boľaví… alebo len preto, že je nám to príjemné.

Ide o starý spôsob liečenia, ktorý používame všetci inštinktívne, keď cítime napätie alebo máme bolesti. Keď nás bolí brucho, automaticky si ho hladíme, keď nás bolí hlava, pošúchame si spánky, ale taktiež pohladíme po tvári uplakané dieťa alebo smutného partnera… to preto, lebo masáž sa odráža nielen na telesnom, ale aj na duševnom stave.

My sa zameriame na uvoľnenie napätia v hlave, pleciach, trapézoch, ale taktiež si môžeme sami pomasírovať ruky, nohy či chrbát…

Ako pomocou jednoduchých cvikov uvoľniť stuhnuté, posilniť ochabnuté a natiahnuť skrátené svaly

Ide o jednoduché automobilizačné cviky, nenáročné na prevedenie a fyzickú záťaž, pomocou ktorých predchádzame stuhnutiu väzov a šliach, podporujeme lepšie prekrvenie tela, docielime lepšiu pružnosť a pevnosť svalov a chrbtice. Aktívne rozcvičenie spočíva v uvoľnení kĺbov a napätia okolitých svalov, v posilnení svalov ochabnutých a pretiahnutí svalov skrátených.

Ako si v práci jednoducho zacvičiť na stoličke

Poznáte to sami. Sadneme si za PC a tak sa zahĺbime do práce, že po pár hodinách sa doslova nevieme odlepiť od stoličky. Pritom je to tak jednoduché. Naplánujeme si, že napríklad každú hodinu sa trochu rozcvičíme. Urobíme niečo pre svoje telo, prídeme na iné myšlienky, ale aj predídeme únave a stereotypu.

Ako si napr. pri pozeraní TV reflexne vymasírovať chodidlá

Naše nohy sme uzavreli do topánok a celý deň ich máme pevne zošnurované v neprirodzenej polohe. Preto nám dobre padne, a to nielen večer po vyzutí sa z topánok prsty na nohách trochu ponaťahovať a nohu pohladiť a pošúchať, ale sa niečo viac naučiť aj o tom, ako si pomocou reflexných bodov na našich chodidlách môžeme pouvoľňovať rôzne časti tela.

Ako si reflexne vymasírovať ruky

Naše ruky máme vždy poruke ? a čo je prekvapujúce, aj masážou rúk môžeme náš organizmus uvoľniť, posilniť alebo zharmonizovať. A to dokonca aj v práci za kancelárskym stolom, v autobuse, pri čakaní na úrade…

Prečo je dôležité vedieť relaxovať

Krátka relaxácia je pridaná na záver stretnutia, pretože v dnešnej uponáhľanej dobe je vzácne vedieť preladiť svoje telo aj dušu, vedieť sa zbaviť napätia. Relaxovať, to nie je len vypnúť a zvaliť sa na gauč, vtedy ide len o povrchové uvoľnenie, ale dôležité je naučiť sa uvoľniť do hĺbky tela aj mysle, aby sme dokázali odstrániť zbytočné svalové a aj nervové napätie.

V snahe prispôsobiť sa a zvyknúť si na rýchly spôsob života sa častokrát stáva napätie súčasťou nášho životného štýlu. Ale pokiaľ sa napätie stále stupňuje, neuvoľní sa, len sa hromadí, stáva sa intenzívnejším a potom je cesta nápravy zväčša dlhšia.

Možností skombinovať jednotlivé automobilizačné techniky je viac a postupom času budeme pridávať stále viac techník.

AUTOMOBILIZAČNÉ TECHNIKY

15.00 € 1,5 hodiny

Naučíme sa správne dýchať a stáť, pretože pri uvoľňovaní chrbtice autorehabilitáciou je dôležité správne dýchanie v správnom postoji.

AUTOMOBILIZAČNÉ TECHNIKY

10.00 € 1 hodina

Je vhodná pre tých, ktorí už vedia správne dýchať a stáť.

Máte otázky? Skúsim zodpovedať:

Koľko osôb bude v miestnosti?

Vždy len 2 – Vy a ja.

Čomu sa budeme venovať?

Je viacero možností skombinovať jednotlivé techniky.

  1. Počas 1,5-hodinovky sa najprv naučíme správne dýchať a správne stáť, rozohrejeme si svaly automasážou, zacvičíme si buď na podložke alebo na stoličke a na záver krátko zrelaxujeme.
  2. Počas 1-hodinovky si rozohrejeme svaly automasážou, zacvičíme si buď na podložke alebo na stoličke a na záver krátko zrelaxujeme.
  3. Počas 1-hodinovky si uvoľníme jednoduchými cvikmi nohy a chodidlá, naučíme sa reflexne vymasírovať svoje chodidlá, zameriame sa na uvoľnenie pohybového aparátu.
  4. Počas 1-hodinovky si uvoľníme jednoduchými cvikmi ruky, naučíme sa reflexne vymasírovať svoje ruky.
  5. Počas 1-hodinovky sa naučíme, ako sami sebe dokážeme pomôcť automasážou jednotlivých častí tela.

Čo si mám priniesť so sebou?

Odporúčam si priniesť vhodné oblečenie, aby ste sa cítili pohodlne, nič Vás neobmedzovalo, nesťahovalo a aby sa Vám dobre hýbalo. Napríklad tepláky alebo legíny, tričko a ponožky.

Mám si vybrať 1,5 hodinu alebo 1 hodinu?

Odporúčam začať 1,5 hodinovkou, kde sa naučíme správne dýchať a správne stáť. Hodinovka je vhodná pre tých, ktorý už absolvovali 1. konzultáciu, alebo vedia správne dýchať a stáť.

Bude ma niekto iný masírovať?

Nie, nebude. Vy sa naučíte masírovať seba tak, aby ste si vedeli sami pomôcť.

Môžem prísť, keď mám náhle a silné bolesti?

Žiaľ nie, v prípade akútnych problémov je potrebné najprv navštíviť lekára.

Pre objednanie volajte na tel. číslo +421905205606 alebo píšte na email: viera.hrabalova(zavináč)pomozsi.eu

Teším sa na Vašu návštevu

Viera Hrabalová
Viera Hrabalová

Alebo môžete skúsiť Tradičnú Čínsku Medicínu